Членки

adora Награда најдобар проект на годината од REALEXPO 2016 за АДОРА FLATIRON Скопје
kristalno zvono Алкалоид АД Скопје – Добитник на две награди во рамките на „годишната конференција на македонска берза АД Скопје“
ading Групација Адинг на Саем на градежништво 2016
Advokatska-kancelarija-Tosic-i-Jevtic1 САМОУВЕРЕНО ДО ЦЕЛТА: Постојаното надградување е клучот за да се издвоите на пазарот — адвокатска канцеларија „Тошиќ & Јевтиќ“
adora АДОРА Инженеринг ја одбележа 13 годишнината на компанијата

Претседателот на Македонско-Бугарската стопанска комора, г-дин Зоре Темелковски на 09.12.2016 година присуствуваше на потпишувањењто на договорот за соработка помеѓу Универзитетот ФОН и БИТ -Државниот универзитет […]

20161204_122349
Започна со редовна работа Рудникот „Тораница“ во Крива Паланка

На 03.12.2016 повторно почнува со работа, рудникот за олово и цинк „Тораница“ од Крива Паланка .Рестартирањето на рударскиот капацитет беше одбележано  со симболичен настан во […]


3-4
Меѓународен семинар за телемедицина (15-17.11.2016)

Македонско-Бугарската стопанска комора  на покана од  Атлантскиот клуб на Бугарија, учествуваше во организацијата на Меѓународниот Семинар за Телемедицина кој се одржа во Скопје во хотел […]


sl4
Македонско-бугарската економска соработка клуч за регионална стабилност и просперитет

Во организација на Македонско-Бугарската стопанска комора на 25.10.2016 со почеток во 12.30 часот во хотел Александар Палас, познатиот бугарски бизнисмен Марешки одржа предавање на тема […]


Партнери